5 Важливих правил при виборі шпалер

Вибір шпалер – непросте завдання, особливо враховуючи те розмаїття продукції, представлене на ринку сьогодні. Тому ми хочемо звернути увагу на кілька основних принципів при виборі шпалер, а також поділитися порадами, які допоможуть підібрати потрібні шпалери в будь-який інтер’єр. Ці поради та підказки ставляться до вибору шпалер в цілому, їх можна застосовувати для різних типів шпалер і для всіх кімнат у будинку.

Порада №1.
Приміряйте шпалери на стіну. Складність при покупці шпалер в основному полягає в тому, щоб проектувати в голові візерунок із зразка на стіну в кімнаті. Це завдання непросте навіть для досвідчених дизайнерів, тому постарайтеся всіляко полегшити його. Можна прикласти зразок до стіни, відійти на пару метрів і подивитися на шпалери «зі сторони». По-друге, можна купити пробний рулон шпалер і приміряти його до стін кімнати в будинку – так ви повною мірою зможете визначити, чи підходять шпалери. Ще варіант – шпалерне дзеркало і стенд, на який ви можете повісити обраний рулон і у відображенні побачите майбутню «стіну» з шпалерами.

Порада № 2.
Вибирайте шпалери з однієї колекції. Дизайнери багатьох фірм-виробників вже попрацювали замість вас, підібравши гармонійні поєднання шпалер між собою в одну колекцію. Як правило, така колекція може складатися з декількох однотонних шпалер і декількох шпалер з візерунком. При цьому всі шпалери прекрасно поєднуються між собою. Будь-хто може пофантазувати з дизайном в «безпечних умовах», не допускаючи помилок. Безумовно, шпалери з однієї колекції найкраще купувати в тому випадку, якщо ви вирішили комбінувати шпалери різних відтінків і візерунків.

Порада № 3.
Правильно комбінуйте візерунки і кольори. Якщо ви не хочете використовувати шпалери з однієї колекції, то дотримуйтесь наших порад по комбінації шпалер з різними візерунками і відтінками. Підберіть ту комбінацію, яка найбільше подобається вам і підходить до обраної кімнаті: однотонні шпалери і шпалери з візерунком, шпалери з різними візерунками, шпалери різних відтінків та інші.

Порада №4.
Кожній кімнаті – свій тип шпалер. Мова йде не про те, що потрібно обклеювати кожну кімнату шпалерами з різним малюнком, а про те, що є кілька типів шпалер і деякі з них підходять в певні кімнати більше, ніж інші. Наприклад, загальновідомий факт, що в дитячу і спальню краще взяти «дихаючі» шпалери на паперовій основі або еко-шпалери, які нешкідливі для організму. А ось вінловие шпалери на флізеліновій основі краще використовувати тільки в добре провітрюваних приміщеннях, в яких ви не проводите багато часу.

Порада №5.
Уважно вивчіть сертифікат. Сертифіковані вінілові шпалери проходять випробування і відповідають гігієнічним стандартам. Саме такі шпалери виробляють шановані виробники. Якщо ви сумніваєтеся в нешкідливості шпалер, краще попросіть сертифікат.