Догляд за шторами

Почистити штору можна наступними способами:

Провітрювання: у вітряний день при повністю відкритих навстіж вікнах і засунутих шторах забезпечується їх природне колихання і самоочищення від пилу протягом декількох годин. Добре це робити в прохолодну погоду після дощу, коли повітря свіже і чисте від пилу. Бажано робити це раз на два місяці. Такий метод підходить для штор з підкладкою і для тих, які не можна ні прати, ні піддавати хімічній чистці.
Частка пилососом: обережне очищення штори пилососом з м’якою щіткою-насадки. Для очищення тонких штор і ламбрекенів краще пошити чохол з мусліну або тонкого міткалю на гумці з одного кінця і одягати його на насадку, щоб пом’якшити зіткнення штори з її щетиною. Цей процес називається сухим чищенням. Проводити його можна набагато частіше, ніж провітрювання, у міру запилення штори.
Хімічна чистка: професійне очищення штор хімічними засобами у спеціально відведених місцях – «хімчистках». Цей метод стосується тих штор, які не можна піддавати домашньої пранні: штори на підкладці, ламбрекени на клейовий прокладці, штори з дорогих матеріалів і складного крою.
Прання штор: ручне або машинне (з установкою режиму «Делікатний» або «Ручне прання» без віджиму) вологе очищення штор миючими засобами, при виборі якого завжди треба звертати увагу на рекомендації на упаковці – пральний порошок повинен підходити для типу тканини штори. Краще використовувати спеціалізовані порошки для делікатних тканин. Неприпустимо прати штори різних видів разом або з іншими типами речей. Краще завантажувати барабан пральної машини наполовину – тоді прання буде більш щадить. Ручне полоскання штор повинно бути у великому об’ємі води, кілька разів міняючи її на чисту. У разі машинного полоскання цей режим рекомендується повторювати кілька разів. На погано прополоскати шторах при висиханні можуть з’явитися білясті розводи – залишки порошку, які, до речі, можуть «роз’їсти» малюнок або колір тканини, назавжди зіпсувавши штору.
Сушити штору краще в тіні, так як сонячні промені можуть призвести до її вигоряння. Тканина не варто пересушувати. Злегка у вологому стані, штори вішають відразу на карниз, і там вони висихають до кінця, набуваючи при цьому потрібну форму і розпрямляючись. Якщо все ж прасування необхідна, то її слід проводити також на злегка вологих шторах – тільки так можливо повернути їм колишню форму і отпарить їх.

Правильна прання штор – запорука того, що вони прослужать Вам тривалий період часу. Тому, до цього питання потрібно підходити вкрай грунтовно.

Прання портьєр з оксамиту, гобелена та інших важких матеріалів можна здійснювати в пральній машині, вибравши делікатний режим. Перед тим як покласти фіранки в машинку, не забудьте зняти всі гачки, кільця і ​​інші кріплення. Можна прати штори і вручну. Для цього бажано попередньо їх замочити в теплій воді. Віджим фіранок повинен бути помірним.

Найпростішим матеріалом у пранні є тюль. Перед пранням тюлі її необхідно обтрусити від пилу. Щоб тюлеві фіранки добре відіпралися, їх необхідно попередньо замочити на кілька годин у пральному порошку. Прати тюль слід в теплій воді близько 40-50 ° C. Якщо є необхідність, процедуру прання повторюють двічі доти, поки фіранки не стануть чистими. Прання тюлі можна робити як вручну, так і в пральній машині за допомогою делікатного режиму. Головне в пранні тюлевих фіранок – не допустити пошкодження тендітної тканини. Щоб цього не сталося, не слід скручувати тюлеві фіранки – можна лише злегка стискати тканину.

Полоскати тюлеві фіранки слід в теплій воді. Остаточне полоскання необхідно здійснити в прохолодній воді. Крім того, при полосканні таких штор у воду можна додати трохи оцту, який зробить тюль блискучою і переливається на сонці.

Розглянемо догляд за найбільш популярними тканинами для штор.

Вуаль. Для виготовлення вуалі використовується бавовняна або вовняна тканина, поліестер або шовк. Такий матеріал добре піддається пранню, причому як у пральній машині, так і вручну. Однак необхідно пам’ятати, що засоби для прання вуалі повинні бути без відбілювачів. Після прання вуаль можна гладити, але тільки через тканинну прокладку і без пари. Піддавати хімічній чистці вуаль неприпустимо.

Органза. Органза являє собою скорочення нитки поліестеру, віскози та шовку. Штори з органзи можна акуратно стирати з використанням м’якого миючого засобу. Гладити такі фіранки слід дуже обережно.

Шовк. Ця тканина досить часто використовується в текстильному оформленні приміщень. Прати шовкові вироби слід в теплій воді, використовуючи розчин з нейтральних засобів. Після прання необхідно добре промити в прохолодній воді, трохи віджати і сушити в розправленому положенні. Найкраще шовкові вироби піддаються прасування в злегка вологому стані.

Льон. Штори з льону не тільки натуральні і довговічні, а і досить прості у догляді. Щоб лляні штори довго радували Вас, періть їх вручну. Сушити найкраще такі штори на рівній поверхні. Після прання та сушіння лляні штори необхідно пропрасувати під високою температурою.

Велюр. Штори з велюру також можна випрати вручну тільки в теплій (близько 30 градусів) воді або в пральній машині на делікатному режимі. Такі портьєри при необхідності можна піддавати хімічній обробці, але дуже дбайливо. Після прання та сушіння велюрові штори необхідно обережно погладити: з виворітного боку і через іншу тканину.

Оксамит. Оксамитові штори можна прати тільки вручну і в прохолодній воді. Сушка повинна виробляється на рівній поверхні.

Жаккард. Портьєри з жаккарда перед вологим чищенням необхідно обробити пилососом. При хімічному очищенню сильні засоби застосовувати не можна. Сушити такі штори необхідно подалі від прямих сонячних променів.

Сатин. Штори з сатиновій тканини піддаються пранню за допомогою спеціальних мийних засобів, що не містять відбілюючі речовини. Після прання такі штори слід добре пропрасувати з парою.

Шенілл. Як і у випадку з жаккардом, пил з шенілових штор допомагає прибрати пилосос. Подальша очищення здійснюється за допомогою перхлоретілена.

Парча. Виготовляється їх шовку, бавовни, вовни або суміші волокон. Тому чистка даного виду штор залежить від конкретного складу тканини. Може застосовуватися суха чистка, аквачистка або прання.

Наступні рекомендації допоможуть уникнути помилок при догляді за шторами:

Жорсткий ламбрекен, виготовлений на бандо, дублерина або будь-який інший клейовий основі прати –НЕ МОЖНА!
Використовуйте рекомендації на упаковці прального порошку, засобу для виведення плям або інших використовуваних миючих і чистячих засобів.
Не періть Ваші штори разом з іншими речами.
Не періть одночасно штори різних видів.
Завантажуйте пральну машину наполовину, в цьому випадку прання більш дбайливого.
Використовуйте щадний режим роботи пральної машини, не включайте віджимання.
Застосовуйте режим додаткового полоскання, це дозволить набагато краще видалити миючий засіб з тканини.
Сушіть штори в розправленому вигляді, уникайте прямих сонячних променів.
Гладьте вироби в наполовину висохлому стані, або вішайте вологими.
У випадку якщо Ви все ж сумніваєтеся в безпеці прання, краще віддайте штори в хімчистку, скористайтеся пилососом або провітріть штори протягом декількох годин при розкритому вікні.

Для деяких рулонних штор рекомендується сухий догляд. При купівлі будь-яких виробів запитуйте інструкцію з догляду за ними. Також, за рідкісним винятком не рекомендується прати парчу. Ні в якому разі не можна прати муар. Правильний догляд за шторами з оксамиту допускає прання, але віджимати ці вироби слід з великою обережністю, сушити в повністю розправленому стані, гладити акуратно, у напрямку ворсу, поклавши зверху ворсову тканину / махровий рушник для додаткового захисту. Найбільш простий догляд за шторами з тюлю: ці вироби легко перуться, швидко висихають і майже не потребують прасування. Головне – не віджимати!

 

Рекомендації з видалення специфічних забруднень
Кава, чай. Просушіть пляма промокашкою, нанесіть піну нейтрального миючого засобу, обробіть чистою водою, висушіть надлишок вологи серветками

Фруктовий сік. Нанесіть розчин з суміші аміаку і оцту, підсушіть, а потім обробіть ділянку чистою водою, висушіть серветками

Червоне вино. Постарайтеся негайно ж видалити рідину, а потім посипте вологу ділянку сіллю. Коли сіль вбере вино і тканина висохне, прочистіть щіткою з м’яким волосом. При неходімості замийте піною м’якого миючого засобу, промийте водою і підсушіть серветками

Біле вино. Ділянка тканини обробіть розчином з 1/4 частини води і 3/4 частин метилового спирту, просушіть. Потім замийте піною миючого засобу і просушіть серветками

Жувальна гумка. Ділянка з жуйкою тимчасово «заморожується» кубиками льоду, поміщеними в поліетиленовий пакет, а потім соскребивает шпателем

Шоколад. Після повного висихання плям шоколаду вони обробляються піною миючого засобу за допомогою вологої губки, замиваються чистою водою і висушуються серветками

Віск. Після охолодження крапель від свічки, віск слід роздробити і зішкребти з поверхні тканини. Залишилося пляма пропрасуйте через промокашку. Повторіть механічну чистку, використовуючи полужесткую щітку або кисть

Кулькова ручка, губна помада. Для видалення скористайтеся скипидаром або етиловим спиртом

Питання, як прати штори, абсолютно справедливо хвилює багатьох людей. Для того щоб уникнути розчарувань і неприємних сюрпризів, ставитися до нього слід з великою увагою.

ДОГЛЯД ЗА КАРНИЗАМИ
Періодично розпиляйте засіб для чищення з антистатиком на карниз і верхню частину штор, щоб домашній пил не накопичувалася там. Від цього штори будуть легше переміщатися по карнизу. Карнизи-штанги можна чистити рідкими миючими засобами і м’якою щіткою, щоб видалити пил з тріщин, декоративних деталей і внутрішньої сторони кілець карниза.